Zajęcia z programowania

18.10.2021

W Starogardzkim Centrum Kultury zapraszamy na zajęcia z programowania dla wszystkich klas szkół podstawowych. Prowadzącym będzie Błażej Kośnik, który od 6 lat prowadzi warsztaty z programowania. Przygodę z edukacją dzieci rozpoczął podczas studiów w Krakowie. Doświadczenie, które zdobył prowadząc zajęcia w licznych placówkach na terenie Krakowa, Wieliczki i Warszawy pozwoliły mu na założenie własnej szkoły programowania.

Podczas zajęć dzieci i młodzież będzie uczyć się programowania i animacji, tworząc własne gry komputerowe. Najmłodsi układają bloczki w programie Scratch, nieco starsi w Stencylu. Kolejnym etapem są zajęcia z użyciem programu Greenfoot, w którym uczniowie przechodzą do samodzielnego pisania kodu w języku Java.
– W Catch the Mouse lubimy ładne i dopasowane grafiki, dlatego dużą wagę przykładamy do poznania warsztatu grafika. Podczas poszczególnych etapów nauki, wdrażamy nowe programy o rosnącym poziomie zaawansowania – mówi Błażej Kośnik prowadzący zajęcia.
Duża swoboda działania i nastawienie na kreatywność, pozwala dziecku samodzielnie ułożyć plan pracy oraz ustalić kolejność poznawanych zagadnień.

Na zajęciach, oprócz klasycznej wiedzy programistycznej uczniowie odkrywają również prawa fizyki, wykorzystują i poszerzają wiedzę matematyczną, umiejętność rozwiązywania problemów oraz poszerzają słownik języka angielskiego.

Zajęcia pokazowe i spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 listopada br. (sobota) o godzinie 13:00 w Starogardzkim Centrum Kultury.

Cena za 15 lekcji po 90 minut – 580 zł.

Zapisy: biuro@catchthemouse.pl, tel: 882-830-520.