XXVIII Noc Bardów

21.08.2021

Starogardzkie Centrum Kultury zorganizowało “XXVIII Noc Bardów”, w tym roku wcześniej tj. 21 sierpnia 2021 roku. Wydarzenie odbyło się w kinie “Sokół”. Pomysłodawcą tej imprezy był Ryszard Rebelka – bard, poeta, kabareciarz, malarz. Starogardzka “Noc Bardów” skupia artystów piosenki poetyckiej jak i wierną jej publiczność.

W pierwszej części koncertu wystąpili artyści przeglądu na interpretację piosenki poetyckiej: “SAM Band”, “Madame EL”, “W Starym Stylu”, “Teatr Kuźnia Bracka”, Sławomir Hoduń i Agata Glejt, Jan Radzewicz i przyjaciele.

W drugiej części odbył się spektakl muzyczny pn. “Zanim Będziesz u Brzegu” w reżyserii Jerzego Satanowskiego, podczas którego wystąpili Hanna Banaszak (śpiew) i Mirosław Czyżykiewicz (śpiew, recytacje, gitara) wraz z zespołem. Artyści wykonali utwory o przemijaniu. Punktem wyjścia był mit Orfeusza, który ze swą sztuką wyruszył w zaświaty, aby odzyskać ukochaną. Bohaterowie spektaklu – Hanna Banaszak i Mirosław Czyżykiewicz słowami m. in. Jana Kochanowskiego, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta czy Jonasza Kofty opowiadali o ulotności naszej egzystencji. Nastrojowy koncert wypełniony był pięknem polskich tekstów i opowieści o przemijaniu.

Organizator “XXVIII Nocy Bardów”: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner:Starogard Gdański

Sponsorzy:
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych “STARY LAS”
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “STARKOM”
Gmina Starogard Gdański
Firma “BROKER”
Pomorska Szkoła Wyższa
Studio Mario
Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych “Majkowski Brokers”

foto. Starogardzkie Centrum Kultury oraz Przemysław Furtak