XXIX NOC BARDÓW

19.11.2022

Ciekawe muzyczne aranżacje, znakomite wokale i wyjątkowa energia to już tradycja starogardzkich Nocy Bardów.
18 listopada 2022 r. w sali “Sokół” odbyła się prezentacje poezji śpiewanej i piosenki autorskiej przez zgłoszonych artystów XXIX Nocy Bardów im. Ryszarda Rebelki.
Na scenie zaprezentowało się jedenaście zespołów i solistów, spośród których Starogardzkie Centrum Kultury oraz zebrana publiczność wyłoniła dwóch laureatów- “Teatr Kuźnia Bracka i zespół Młoda Kuźnia Bracka” oraz Małgorzatę Puchowską.
Zwycięzcy otrzymali obraz “Barda”, który został narysowany przez Weronikę Stańczak z Galerii A im. Michała Faryseja ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Dla zwiększenia wartości edukacyjnej i artystycznej Nocy Bardów, zapraszani są co roku uznani artyści prezentujący twórczość muzyczną na najwyższym poziomie. XXIX edycję wydarzenia swoim koncertem, który odbył się 19 listopada, ukoronowała Natalia Przybysz, która wraz z towarzyszącym jej zespołem zaprezentowała utwory Kory i Maanam w odświeżonych aranżacjach oraz kilka swoich autorskich piosenek. Koncert poprzedziły występy tegorocznych laureatów, których dnia poprzedniego wybrała Starogardzka publiczność oraz Starogardzkie Centrum Kultury.

Dwa dni dobrej muzyki i poezji, dziękujemy.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury

SPONSORZY:
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych “STARY LAS”
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “STARKOM”                
Gmina Starogard Gdański
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Studio Mario
Zespół Brokerów Ubezpieczeniowych “Majkowski Brokers”
Kwiaciarnia Pobłoccy

Partnerzy:
Miasto Starogard Gdański
Radio Głos
Radio Starogard
Stowarzyszenie “Nasz Starogard”
Firma ZIPnet

Impreza otrzymała wsparcie Powiatu Starogardzkiego w ramach Inicjatywy Lokalnej