Wyjątkowy koncert polsko-ukraiński

23.04.2022

Starogardzkie Centrum Kultury w tym trudnym czasie dla naszych sąsiadów z Ukrainy zorganizowało koncert pieśni polskich i ukraińskich. Wydarzenie odbyło się 23 kwietnia br. w sali “Sokół”, w Starogardzie Gdańskim.

Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili: zespół polsko-ukraiński “Słowiki – Solowej”, Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, chór ukraiński “VYRIJ”, soliści oraz gościnnie wystąpił Zespół “Bayer Full”. Muzyczne spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnów Ukrainy i Polski. – Ten koncert był niezwykły. Ukraińskie pieśni są piękne, a powszechnie wiadomo, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mają ogromne talenty muzyczne. Artyści zaprezentowali utwory od lirycznych, które usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu Słowiki-Solowej i chóru VYRIJ, przez skoczne, jakie brawurowo zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, aż po rozrywkowe, którymi z krzeseł publiczność porwał zespół Bayer Full.

Podczas koncertu można było wesprzeć uchodźców, kupując obrazy autorstwa pochodzącej z Ukrainy pani Weroniki. Pomagać można cały czas, wpłacając wolne środki na konto SCK: 13 8340 0001 2002 0004 2736 0004, w tytule przelewu wpisując „Pomoc dla Ukrainy”.

Patronat honorowy nad koncertem objęli:
Kazimierz Smoliński – Poseł na Sejm RP
Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogard Gdański
Mirosław Pobłocki – Prezydent Miasta Tczew

Partnerzy koncertu:


Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto


Port Gdańsk


Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej