Koncert z okazji XV-lecia działalności zespołu “Singers Novi”

muzyka

15 lat temu, w 2006 roku, pod batutą Wojciecha Gdańca zaczął występować zespół wokalny “Singers Novi”. Z tej okazji Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w niedzielę, 19 września, w kinie “Sokół”. Aby móc zaprosić jak najwięcej osób przy obowiązujących obostrzeniach, zaplanowano dwa występy w godz. 16:30 i 18:30. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 14 września br. w recepcji SCK.

Już kilka lat wcześniej część instrumentalistów z orkiestry kameralnej “Pro Simfonica” oraz grupa wokalistów z chóru “Jubilate Deo” z parafii NMP Matki Kościoła w Starogardzie Gd. połączyli siły, by wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki. Zespół wokalny “Singers Novi” początkowo występował z orkiestrą kameralną “Pro Simfonica” tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale z biegiem lat repertuar poszerzył się, do czego przyczynił się dyrygent – Wojciech Gdaniec, opracowując aranżacje, instrumentacje oraz prowadząc cotygodniowe próby.

Ciężka praca i radość, jaką niesie wspólne śpiewanie, sprawiają, że chór “Singers Novi” wciąż się rozwija, regularnie koncertując, dokształcając i przyjmując nowych członków zespołu. Śpiewają głównie a capella, czasem także z towarzyszeniem orkiestry “Pro Simfonica”, wykonując utwory zaczerpnięte z gatunków muzycznych takich jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, musicalowa. Singers Novi są dwukrotnymi stypendystami Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego, a w 2016 roku ukazała się ich płyta z kolędami – “Niechaj będzie głośno wszędzie”.

Organizator koncertu: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner wydarzenia: Starogard Gdański

Koncert z okazji XV-lecia działalności zespołu “Singers Novi” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu w ramach stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański 2021.