Koncert wiosenny Orkiestry Dętej SCK

Koncert

W pierwszy dzień świąt wielkanocnych 4 kwietnia br. Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia “Wiosennego Koncertu Orkiestry Dętej SCK” pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego. Wydarzenie zostało przygotowane i zarejestrowanie w kinie “Sokół” w wyjątkowej oprawie scenicznej.

Orkiestra Dęta SCK wykonuje polskie i zagraniczne utwory muzyki popularnej. Zostaną zaprezentowane m. in. piosenki z pierwszej płyty Zbigniewa Wodeckiego, czy legendarna już kompozycja pt. “Moon River” z filmu “Śniadanie u Tiffany’ego” z 1961 roku.

Gościnnie zaśpiewają Wiktoria Kubkowska i Mateusz Kotwica, a zatańczą pary Klubu Tańca Towarzyskiego “Impuls” z SCK.

Organizatorem “Wiosennego koncertu Orkiestry Dętej SCK” jest Starogardzkie Centrum Kultury.

Mecenasem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “STARKOM” Sp. z o.o.
w Starogardzie Gdańskim.

Sponsorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji “STAR-WiK” Sp. z o.o.
w Starogardzie Gdańskim.

Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury jest jednym z najstarszych zespołów naszego regionu, działającym nieprzerwanie pomimo wielu zmian społecznych. Swoją ciągłość zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu zaangażowaniu, determinacji oraz zamiłowaniu do muzyki ludzi którzy ją tworzą.

Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury w 1983 roku została połączona z działających wcześniej: Orkiestry Dętej przy Nadbałtyckich Zakładach Przemysłu Skórzanego “Neptun”
i Orkiestry działającej przy Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Kocborowie. Kapelmistrz Zygmunt Karbowski batutę przekazał swojemu synowi Stanisławowi Karbowskiemu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w tym samym roku na letnim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Starogardzie Gdańskim reaktywowana Orkiestra Dęta SCK została uznana przez jurorów za najlepszą.


Zespół w swojej historii zdobył dużo nagród i wyróżnień na konkursach, czy festiwalach. Orkiestra uświetnia uroczystości patriotyczne oraz bierze udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta i powiatu.
Od 1999 roku do 2016 roku dyrygentem Orkiestry był Marian Mokwa. Od 2017 roku dyrygentem orkiestry jest Kacper Roszkowski – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Instrumentalistyka Jazzowa – saksofon.
Orkiestra Dęta działająca przy Starogardzkim Centrum Kultury służy nie tylko swojemu miastu, ale i reprezentuje je na zewnątrz, stanowiąc jego chlubną wizytówkę.