Dzień dziecka – projekcja filmu “Pinokio”

Film

Z okazji Dnia Dziecka Starogardzkie Centrum Kultury pragnie przenieść najmłodszych do świata baśni i magii. 1 czerwca br. w kinie “Sokół” odbędzie się projekcja filmu pt. “Pinokio” w reżyserii Matteo Garrone. Seans odbywać się w obłożeniu publiczności do 50 % sali, w godz. 15:00 i 17:30.

Wstęp wolny dla dzieci – bezpłatne wejściówki do odbioru od 27 maja br., od godz. 10:00 w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury. Dorośli bilety w cenie 10 zł.

Najnowsza ekranizacja “Pinokia” Carlo Collodiego, to imponujące wizualnie, pełne przygód, mądrości i humoru dzieło najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata.

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

Regulamin uczestnictwa w projekcji filmu pt. “Pinokio” z okazji dnia dziecka:

  1. Należy zachować wymagany przepisami prawa, bezpieczny odstęp między widzami przy wejściu i wyjściu z sal.
  2. Seans odbywa się w obłożeniu publiczności do 50 % sali. Widzowie zobowiązani są do zajmowania miejsc do tego przeznaczonych przez organizatora.
  3. Przy wejściu do sali kinowej należy bezwzględnie zdezynfekować ręce, a podczas seansu należy zakrywać usta i nos.
  4. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania w sali widowiskowej pokarmów i napojów.