De Mono i LemON na XIII Zlocie Weteranów Szos

Zlot

Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych 21 i 22 lipca br. zapraszają na “XIII Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach”. W sobotę 22 lipca w Stadzie Ogierów, w Starogardzie Gdańskim wystąpią zespoły De Mono i LemON. Rozpoczynamy sprzedaż biletów całodniowych na 22 lipca w przedsprzedaży 10 zł (do końca czerwca). W lipcu cena biletu wyniesie 20 zł. Dzieci do 10 lat bezpłatnie, dla których strefa dmuchańców będzie bezpłatna. Bilety do nabycia w recepcji SCK, w internecie sck.art.pl, w dniu imprezy.

De Mono są zespołem, który bez wątpienia wpisuje się w kanon najważniejszych grup muzycznych w Polsce. Szczyt popularności osiągnął pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Któż jednak do dzisiaj nie nuci przebojów takich jak: “Kochać inaczej”, “Moje miasto nocą”, “Zostańmy sami”, “Światła i kamery”, “Statki na niebie”, “Znów jesteś ze mną”, “Kamień i aksamit”, “Paparazzi”, “Kim naprawdę jesteś”, “Wszystko na sprzedaż”, “Anna mieszka tutaj”, “Póki na to czas” i wiele innych. De Mono z Andrzejem Krzywym o godzinie 20:00 na scenie “XIII Zlotu Weteranów Szos” na pewno rozbujają całą zgromadzoną publiczność.


LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. “Tu” Marek Niedźwiecki napisał: “wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. Utwory takie jak “Napraw”, “Nice”, “Jutro”, “Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list
przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music). Gościliśmy ich w 2017 roku podczas Dni Starogardu. Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi. LemON zagra o godzinie 22:00 na głównej scenie “Zlotu” i będzie to niezwykłe widowisko muzyczne.


“XIII Zlot Weteranów Szos Historia na Kołach” to impreza dla miłośników zabytkowej motoryzacji i osób, którzy pragną spędzić czas całymi rodzinami, słuchając najlepszej muzyki na żywo. Dotychczas na scenie Zlotowej wystąpili: Lady Pank, IRA, Feel, Golden Life, Dżem, Elektryczne Gitary, TSA, Jary Oddział Zamknięty, Małgorzata Ostrowska, Myslovitz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz.