Scena Letnia SCK 2023

21.08.2023

Na początku wakacji 2 lipca 2023 roku Starogardzkie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców Starogardu Gdańskiego na “Scenę Letnią z SCK” w Parku Nowe Oblicze. W niedzielę odbył się pierwszy koncert, który zapoczątkował serię wakacyjnych występów artystów różnych gatunków muzycznych. Publiczność do czerwoności rozgrzał “Matlane”, następnie wystąpił Edzio!

9 lipca w muzyczną podróż zabrał nas zespół “AKORD KOCIEWIE”– instrumentalny zespół muzyczny występujący na różnych scenach województwa pomorskiego. Nazwa zespołu wywodzi się z głównego instrumentu występującego w zespole – akordeonu oraz miejsca jego działalności, czyli Kociewia. Prosto z Kalabrii we Włoszech na Scenie Letniej wystąpił również Giuseppe Sestito.

16 lipca ze względu na warunki pogodowe koncerty zostały przeniesione na salę widowiskową. Zespół “Perły Ukrainy” zaprezentował się na najwyższym poziomie. Po pokazach była okazja na przyznanie tytułu “Przyjaciela Kultury” za artystyczne wspieranie działać SCK w roku 2023.

Podczas finałowych koncertów Sceny Letniej SCK, które odbyły się w Sali ‘Sokół” (30 lipca), zaprezentowały się zespoły “Słowiańska Dusza” i “eLove”.

W ramach wydarzenia prowadzono akcję informacyjno – profilaktyczną “Kultura Zamiast Promili”

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury

Partner: Starogard Gdański

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, Broker, Restauracja Witches, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “Starkom” Sp. z o. o., Polmet