o!POLE dźwięków

27.08.2021

Koncert “o!POLE dźwięków” zainaugurował obchody Dni Starogardu Gdańskiego. W piątek 27 sierpnia 2021 r. na Letniej Scenie SCK wystąpili:
Pianistka Jennifer Schroeder – absolwentka z wyróżnieniem szkoły muzycznej pierwszego stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim. Obecnie jest studentką podyplomowych studiów instrumentalistki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ma duszę artystki. Od zawsze interesowała się fotografią, jednak za sprawą taty, spróbowała swoich sił w branży muzycznej. Jennifer ma na swoim koncie sukcesy na konkursach o randze międzynarodowej m. in.: we Włoszech, w Niemczech i na Węgrzech. Pod koniec 2019 roku Jennifer otrzymała stypendium za niespotykaną muzykalność i operowanie różnymi brawami dźwięku. Jako jedyna pianistka z Polski znalazła się w gronie 11 pianistów świata, którzy otrzymali stypendium na udział w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej Feuerwerk Einbeck – International Piano Academy w Niemczech.

Finaliści IV edycji kokursu “UTALENTOWANI”: Konrad Jastrzemski, Julia Bielińska, Filip Kosk, Zuzanna Karankowska, Mateusz Raczkowski, Lucyna Górecka, Kacper Grzybowski.

Anna Machut zwyciężczyni III edycji konkursu “Utalentowani” w kategorii muzycznej.

Zespół “Jazzted”– założony przez Jakuba Przyborowskiego. Wykonuje dzieła muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grupa poza liderem składa się z czterech osób: basisty Jakuba Krefta, gitarzysty Sylwestra Bugajaka i perkusisty Michała Czwichockiego. Na koncercie w Starogardzie Gdańskim wystąpili razem z wokalistką Darią Wojciechowską – finalistką wielu festiwali i konkursów takich jak 12 edycja festiwalu “Serca bicie” pamięci Andrzeja Zauchy. Jazzted to grupa muzyków, która realizuje autorskie pomysły muzyczne lidera, jednocześnie ubarwiając ją swoimi inspiracjami i improwizacją.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner: Starogard Gdański
Sponsor: Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych “Stary Las” Sp. z o. o.

FOTO: Celina Rogalińska, Oskar Litwiński