Największe “Hity” muzyki operowej

11.02.2022

Porywające show muzyczne, pn. “Piękne i Bestia” odbędzie się 5 marca 2022 roku o godzinie 17:00 w kinie “Sokół”, w Starogardzie Gdańskim. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK oraz stronie https://sck-bilety.interticket.pl/
Projekt stworzony przez czworo przyjaciół: Sylwię Pietrzak – mezzosopran, Martę Huptas – sopran, Annę Parysz-Liubajeva – sopran, oraz Przemka Radziszewskiego – tenor.

Do czwórki śpiewaków dołączają profesjonalni muzycy kwartetu smyczkowego wraz z pianistą. Wszyscy muzycy biorący udział w projekcie są absolwentami Akademii Muzycznych, co zapewnia najwyższą jakość w sferze muzycznej i artystycznej.
Na widowisko muzyczne „Piękne i Bestia” składają się największe „hity” muzyki operowej, znane nie tylko przez melomanów. Są to między innymi takie utwory jak “O mio babbino caro”, “E lucevan le stelle”, “Habanera” czy “Libiamo” oraz muzyki operetkowej – usłyszymy między innymi arie i duety z “Księżniczki Czardasza”, “Hrabiny Maricy” czy “Wesołej wdówki”. Nie zabraknie również songów z najznakomitszych musicali “Cats”, “Les Misérables”, “Cabaret”, “West Side Story”.
Podczas koncertu zabrzmią również znane i uwielbiane przez publiczność piosenki rozrywkowe zaaranżowanych klasycznie “Vivo per lei”, “The prayer” czy “Perfect symphony”. Nie zabraknie piosenki tytułowej z filmu pt. “Piękna i bestia”.

W czasie wydarzenia przyznanie zostaną tytuły “Mecenasów i Przyjaciół Kultury 2021” firmom i instytucjom, które wspomogły organizację działań kulturalnych Starogardzkiego Centrum Kultury w roku 2021.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury
Partner: Starogard Gdański
Sponsor: Biotrans Dobrovolscy