Koncert jubileuszowy XX-lecia orkiestry kameralnej “Pro Simfonica”

19.06.2021

19 czerwca 2021 roku na scenie kina “Sokół” zagrało piętnastu młodych utalentowanych instrumentalistów z orkiestry kameralnej “Pro Simfonica”. Pod batutą Wojciecha Gdańca zagrali wyjątkowy jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia swojej działalności artystycznej. Przez ponad godzinę czarowali słuchaczy smyczkami, klawiszami i instrumentami dętymi grając największe utwory klasyczne, filmowe i patriotyczne.

Orkiestra kameralna “Pro Simfonica” gra na starogardzkiej scenie od 20 lat. Każdy występ zespołu to wyjątkowa podróż po muzycznych stylach granych od wieków na całym świecie. To gwarancja dobrej zabawy, wzruszeń i emocji. Muzycy czarują smyczkami, klawiszami i instrumentami dętymi, wykonując utwory klasyczne, filmowe i rozrywkowe. Publiczność nigdy nie szczędzi im braw. Tak było również w sobotnie popołudnie 19 czerwca podczas jubileuszowego koncertu z okazji 20-lecia działalność orkiestry.

Prezydent miasta Starogard Gdański – Janusz Stankowiak osobiście podziękował dyrygentowi za edukację muzyczną młodzieży i uwrażliwianie na muzykę lokalnej społeczności.

Urodziny nie mogły obyć się bez kwiatów i prezentów dla wszystkich członów orkiestry. Były życzenia od Starogardzkiego Centrum Kultury i członków orkiestry dla dyrygenta.

Muzycy zaprezentowali słuchaczom utwory w trzech bokach muzycznych. Zagrali utwory polskie patriotyczne, klasyczne i filmowe w aranżacji swojego dyrektora artystycznego, założyciela i dyrygenta Wojciecha Gdańca, który w orkiestrze gra na klawiszach. W dwóch utworach towarzyszył im zespół wokalny “Singers Novi”. Koncert zakończył się owacjami na stojąco i oczywiście bisem.