Jarmark Świąteczny 2022

04.12.2022

Kramy z upominkami, ręcznie robione ozdoby, świąteczne występy, karuzela, smaczne jedzenie. Magia Świąt czekała na mieszkańców Starogardu Gdańskiego 4 grudnia br. na Rynku Miejskim  podczas Jarmarku Świątecznego.

Już od godziny jedenastej rynek pełen straganów przyciągnął oczekujących na Święta mieszkańców. Można było zakupić piękne rękodzieło, ozdoby na choinkę, wiele smakołyków i zabawki. Pełnym bajkowej magii miejscem i wielką atrakcją dla najmłodszych była karuzela wenecka, która po zmroku lśniła światełkami. Wrażenie robiła także obecność szczudlarzy, częstujących dzieci cukierkami.

Wszystko odbywało się w świątecznej atmosferze, przy rytmie świątecznych utworów oraz efektownych występów na scenie.

Wspaniałym dla dzieci momentem było też spotkanie z najważniejszym bohaterem Jarmarku – Świętym Mikołajem.

Po zmierzchu, po wspólnym odliczaniu, które rozpoczął na scenie Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Jarmark rozświetliła starogardzka choinka. Iluminacje zachęcały do robienia pamiątkowych fotografii, których mieszkańcy sobie nie szczędzili.

Wspaniałą atmosferę na Jarmarku tworzyli sami mieszkańcy, licznie wypełniając starogardzki rynek.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz z przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Markiem Jankowskim, podziękowali ze sceny mieszkańcom za przybycie na Jarmark i za chęć wspólnego przeżywania tego przedświątecznego czasu.

Foto. Edyta Lichy

Foto. Zbigniew Piotrowski

Foto. Artur Hossa