Bajkolandia z SCK

11.06.2020

W czasie kwarantanny, w 2020 roku Starogardzkie Centrum Kultury pomyślało o najmłodszych i zaproponowało “Bajkolandię z SCK”. Dzieci nie uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych, szkolnych, sportowych i kulturalnych. Nie miały możliwości spotykania swoich rówieśników, nauczycieli, instruktorów, trenerów za którymi bardzo często tęskniły. Chcąc wyjść na przeciw tym potrzebom integracyjnym, SCK publikowało filmiki, w których ludzie na co dzień tworzący Starogardzkie Centrum Kultury w swoich zaciszach domowych czytali krótkie bajki dla dzieci.

Jan Radzewicz

Ewa Roman – “Piaskowy Dziadek” i “Bambo”

Wojciech Gdaniec – “Idzie niebo” Ewa Szelburg-Zarembina, “Ta Dorotka” Janina Porazińska oraz “Tańcowanie” autorstwa Wojciecha Gdańca do słów Janiny Porazińskiej.

Agata Glejt i Sławomir Hoduń – “Laleczka z saskiej porcelany”

Magdalena Nagórska – “Kozucha Kłamczucha” Janina Porazińska

Martyna Łangowska-Siembida – “Księżniczka na ziarnku grochu” Hans Christian Andersen

Remigiusz Grzela – “Czy mrówki mieszkają w ulu?”

Dorota Landowska – “Spóźniony słowik” Julian Tuwim

Michał Hinc – “Ptasie radio” Julian Tuwim

Ewa Landowska – “Leń” Jan Brzechwa

Ewa Czuba – “Książe i psy”


Pan Kisio – “Małpa w kąpieli” Aleksander Fredro

Michał Hinc

Ryszard Świlski – “Okulary” Julian Tuwim

Renata Połomska – “Nocna przygoda Krzysia” Agnieszka Jastrzębska

Piotr Osa Ossowski – “Na straganie” Jan Brzechwa

Monika Tomczak-Betlejewska – “Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro

Michał Hinc – “Podróż w 80 dni dookoła świata” Juliusz Verne

AGU animacje dla dzieci – “Kot w butach”

Aurelia Jankowska – “Opowieści dla Dzieci” opowiadanie z książki Agnieszki Stążka-Gawrysiak Self-Reg wydanej przez Znak Emotikon

Jan Radzewicz – “Brzydkie kaczątko” Hans Christian Andersen

Marzena Klein – “W naszych lasach mieszkają Smerfy” Antonetta-Anna Bednarek

Ewa Podolska – “Żuk” Jan Brzechwa i “Lokomotywa” Julian Tuwim

Piotr Osa Ossowski – “Włos” Jan Brzechwa

Dorota Dorau – “Baśń o Złotym Ptaku” Beata Pawlikowska

Ania Szarmach – “Baśń o Krasnoludkach”

Jan Radzewicz – “Stefek Burczymucha” Maria Konopnicka

Magda Dalecka – “Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” Sam McBratney

Jola Steinke – “Chory kotek” Stanisław Jachowicz

Barbara Stępińska – “Choroba Dziadka” Józef Wernet

Agata Glejt i Sławomir Hoduń – “Kołysanki z dzieciństwa”

Maria Pstrong – “Mała Syrenka”

Michał Hinc – “Smok” Jan Brzechwa

Pani Woda z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK w Starogardzie Gdańskim – “W poszukiwaniu wody”

Alicja Mucha – “Calineczka” Hans Christian Andersen

Aneta Falkowska – “O Ślimaku Wędrowniczku”

Mirosław Rymasz – “Roszpunka”

Magdalena Urban – “W aeroplanie” Julian Tuwim

Kasia Aszyk – “Kiedy kropla goni kroplę”

Lucyna Kreft-Surowiec – “Śpiewająca żabka”

Anna Kochanowska – “Słoń Trąbalski” Julian Tuwim

Jan Radzewicz – “Listonosz żółw” Katarzyna Campbell

Sandra Domachowska – “Książka bez obrazków” B.J. Novak, przekład Michał Rusinek, Wydawnictwo Czarna Owieczka Sp. z o.o.

Aleksandra Wiczyńska – “Mój ślimaku, pokaż rożki, dam ci sera na pierożki…” Jan Brzechwa

Mirosław Rymasz – “Czapla, ryby i rak” Ignacy Krasicki

Sławomir Kochanowski – “Pan Hilary” Julian Tuwim

Francesco Bruno – “Tupcio Chrupcio nie chce się myć” Eliza Piotrowska wydana przez Grupę Wydawniczą Foksal sp.zo.o.

Lucyna Kreft-Surowiec – “Kołysanka od mamy”

Krzysztof Cegłowski – “Trzy małe świnki” Wilhelm Grimm

Kasia Aszyk

Maria Pstrong – “Mydlane Bajki” Barbara Waglewska

Jan Radzewicz – “Ręce i nogi” Jan Brzechwa